Regresní terapie

3

(hlubinná regresní terapie, hlubinná abreaktivní terapie, regrese)

Regresní terapie

je metoda, která opravdu zbavuje potíží. Vychází z praxí ověřeného předpokladu, že konkrétní současný problém je spojen s paměťovým záznamem v minulosti prožitých traumat.

Cílem terapie je odstranit negativní vlivy traumatizujících zážitků, které se v průběhu vašeho života vyskytly a které ve Vás zanechaly své stopy. Terapie pomáhá pochopit příčiny a souvislosti, způsobující Vaše současné psychické problémy nebo bolesti, které momentálně vnímáte. Když vše pochopíte a zpracujete, odbouráte tím jejich působení na vaší psychiku. Osvobodíte se od jejich vlivu na Vás, čímž se podstatně změní Váš přístup k řešení podobných problémů. Budete je již umět vyřešit. Pomine jejich vliv na Vás, protože vše již zpracujete na základě zkušeností, které jste získali díky zpracování traumatu v minulosti a chyby, které jsme dělali v podobných událostech dříve, již nikdy opakovat nebudete. (Nebo budete, ale už s tím vědomím, že tuto bolest vy sami chcete! V tomto případě, je již rozhodnutí jen na Vás samotných a nikdo Vám ve Vašem rozhodnutí bránit nemůže). To, že se zbavíte vlivu traumatizujícího zážitku a pochopíte jeho příčinu, podstatným způsobem změní Váš život. Získáte větší svobodu a jiný náhled na svět. Nebudete už omezeni vlivem traumatu, který jste někdy v minulosti prožili a to je cílem terapie.

[hana-code-insert name=’google text‘ /]

V průběhu terapie se jako klient můžete dostat k událostem, které mohou být pro Vás dosti choulostivé. Starost o to, aby se tyto informace „nedostaly na světlo Boží“, by Vám mohla bránit v důkladném zpracování a pochopení příčin traumatizující události. Zde je důležité poznamenat, že informace sdělené při terapii jsou naprosto důvěrné! Vztah mezi klientem a terapeutem, musí být a je založen na vzájemné důvěře a na tom, že si terapeut uvědomuje a respektuje osobnost klienta a také to, jak důležité a někdy i těžké je pro klienta sdělit to, co ho trápí nebo to, co by mohlo být příčinou jeho bolesti.

Výběr dobrého terapeuta:

Je dobré si o terapeutovi zjistit co nejvíce informací. Vyplatí se to. Před vlastním sezením může být pro některé klienty rozhodující osobní pohovor a sympatie k terapeutovi. Dobré je též nenechat se ovlivnit množství vyvěšených diplomů, či dokladů o absolvování všemožných kurzů, protože ani jejich množství nevypovídá nic o jejich kvalitě, ani o kvalitě práce terapeuta.

Kvalitním terapeutem má předpoklad být spíše ten, kdo se zabývá menším počtem terapií, nejlépe jen jednou – může jí věnovat více času a tím svou práci zlepšovat ve prospěch klientů.

[irp]

Témata k regresní terapii:

Osobní vztahy – matka, otec, děti,…

Partnerské vztahy – minulé i současné

Vztahy obecně – sám k sobě, k penězům, ke svým schopnostem, k práci, k učení, ke změnám,…

Všechny druhy strachů a fobií – z vody, z pavouků, z hadů, ze sklepů a malých prostorů, strach z duchů a nadpřirozena,…

Různé druhy emocí – vztek, pláč, agrese,… (bez zdánlivého opodstatnění)

Tréma, problémy s autoritou (s nadřízeným), se slovní komunikací

Nevolnost při jízdě v autě

Nemoci, bolesti – různé fyzické projevy na těle, pro které nemají lékaři vysvětlení, astma, alergie

Léčení traumat z dětství a prenatálního období

Ztráty – smrt blízké osoby, smrt oblíbeného zvířátka, ztráta postavení, peněz,…

Sexuální zneužívání, znásilnění

Problémy se sexem – všeobecně

Psychosomatický problém s otěhotněním

Závislost všeobecně – na partnerovi, nákupech, čistotě, kouření, alkoholu, drogách,..

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Komentáře

komentáře

Mohlo by se Vám také líbit

3 Comments

 1. Manina says

  Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet regresní terapii, ale bojím se, že je to nebezpečné. Můžete mi v mém rozhodnutí pomoci nějakou radou, nebo zkušenostmi? Děkuji vám.

  1. Anna Korčoková says

   Dobrý den, osobní zkušenost s regresní terapii nemám proto ani nemohu posoudit její účinky případně nějaký dopad na člověka. Doporučila bych vám vyhledat odborníka v našem katalogu na stránce http://www.hledam.moji-andele.cz a přímo se zeptat. Určitě vám rádi pomůžou. Anna

 2. jakub says

  Dobry den trápi mě laska

Leave A Reply

Your email address will not be published.