2 čakra – Sakrální čakra, centrum kříže – Svadhisthana

0

Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil.

Je přiřazena elementu vody, ze kterého postává vše živé. Prostřednictvím této čakry máme přístup k oplodňujícím a vstřícným energiiím, které pronikají přírodou.

Zažíváme sebe jako část tvořivého procesu, který projevujeme skrze pocity a tvořivého jednání. Tato čakra je považována za sídlo Šakti, ženského aspektu boha, ve formě tvořivé rodící síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls k tvoření nového života, avšak voda také odplavuje a očištuje to se projeví v oblasti detoxikační a vyměšující. Na úrovni duševní To prožíváme jako uvolnění a odplavení pocitů.

 • ČAKRA Sakrální čakra, centrum kříže
 • NÁZEV Svadhisthana
 • BARVA oranžová
 • ELEMENT voda
 • SMYSLOVÁ FUNKCE chuť
 • POLOHA Druhá čakra se nachází uprostřed mezi pupíkem a spodním koncem páteře, nad pohlavními orgány, je spojena s křížovou kostí a otevírá se směrem dopředu
 • OTÁČENÍ u ženy se otáčí doprava a u muže doleva
 • ČÁSTI TĚLA hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté (krev, míza, sperma, trávicí šťávy atd.)
 • ŽLÁZY varlata, vaječníky, prostata, u žen i regulace cyklu
 • HORMONY estrogen, testosteron
 • AROMATERAPIE ylang-ylang je jedno z nejznámějších afrodiziak. Otvírá se smyslovému vnímání. Jeho sladká vůně dává pocit bezpečí. Nahromaděné a zadržované emoce se rozplynou, santal používá se na zlepšení sexuality. Povzbuzuje fantazii a probouzí radost z činnosti.
 • KAMENY oranžový avanturín, karneol, ohnivý opál, medový opál, medový kalcit, sluneční kámen
 • SPÁNEK poloha embrya, 8 – 10 hodin

Vyživuje: střední trakt, ledviny, močově-pohlavní systém

Symbol: lotos se šesti okvětními lístky

Tón: D

Harmonická funkce:

Harmonická funkce se projevuje v přirozeném splývání s proudem života a svými pocity. Jste vůči lidem a hlavně kvůli druhému pohlaví přirozená/ý a otevřená/ý. Sexuální spojení s druhým člověkem je radost a láska v jednom.

[hana-code-insert name=’google text‘ /]

Disharmonická funkce:druhá čakra

Chybná funkce druhé čakry má svůj původ hlavně v období puberty. Probouzí se sexuální síly vyvolávající nejistotu. Někdy je to, ale také nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti v dětství. Jiný možný následek tohoto přístupu je, že používáte sex jako drogu. To znamená, že jste správně nepoznali tvořivý potenciál těchto sil a použili je nesprávným směrem.

Nedostatečná funkce:

Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběli dotyky, mazlení a něžnosti. V pubertě jste deroucí se sexualitu zablokovali, potlačili. Možná to zapříčinila malá sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost.

Řeč těla:

Rozhodující oblast je křížová čakra. Představuje schopnost tvořit a mít prostor k tvoření. Položení rukou do oblasti podbřišku může být výrazem strachu z citového ranění a nebo odmítnutí. Tyto věci je třeba mít na paměti, když jednáme s někým, jehož řeč těla má vztah ke křížové čakře. Takový člověk potřebuje prostor spojený s nepodmíněnou láskou, aby se mohl plně projevit.

[irp]

Nemoci spojené s druhou čakrou:

Dráždivý tračník, menstruační cyklus, premenstruační syndrom, menstr. krvácení, cysty na vaječníkách, endometrióza, nemoci varlat, nemoci prostaty.

druhá čakraJak čistit a harmonizovat 2 čakru:

Účinky přírody: Druhou čakru oživuje měsíční světlo, dotyk s čistou, průzračnou vodou i pohled na ni. Měsíc obzvlášť v úplňku, stimuluje pocity. Tiché posezení u čisté vodní hladiny, koupel v ní nebo pár doušků čistého pramene pomáhá očistit tvou duši a osvobodit ji od citových blokád a stresů, aby život mohl zase volně proudit.

Účinky hudby: K aktivování se hodí plynulá hudba, vzbuzující pocit nezkalené životní radosti. Ke zklidnění čakry naslouchejte zpěvu ptáků, zvuku tekoucí vody, vodotrysku, nebo meditační hudbu se zvuky přírody.

Účinky barev: Druhou čakru aktivuje jasná oranžová barva, která zprostředkovává oživující energii. Podporuje sebeúctu a vzbuzuje radost ze smyslových požitků.

Účinky drahokamů:

Karneol: Spojuje tě s krásou a tvořivou silou země. Pomáhá prožívat každý okamžik a posiluje koncentraci.

Měsíční kámen: otvírá vlastní bohatství pocitů. Zbavuje strachu a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálního hospodářství.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Komentáře

komentáře

Mohlo by se Vám také líbit

Leave A Reply

Your email address will not be published.