Léčení barvami

0

Léčení barvami má své kořeny ve starověkých civilizacích Egypta, Indie, Číny a dokonce i zmizelé Atlantidy. V jejích chrámech byly zvláštní komory, kam se lidé chodili léčit působením přirozeného světla. Chrámy starých Egypťanů byly postaveny tak, aby dovnitř mohly dopadat sluneční paprsky, které se pak využívaly k léčení. Také do nádherných středověkých katedrál vrhá slunce skleněnými okny barevné skvrnky, které uvnitř ozařují a léčí slabé a nemocné.

Již Goethe se snažil vypátrat podstatu barev a zkoumal jejich zvláštní působení na duši člověka. Jeho nauka o barvách byla publikována v roce 1810. Také moderní věda zkoumala působení barev na lidské tělo a výsledkem byl poznatek, že barvy vyzařují energie, které mohou při správném použití ovlivnit velmi podstatně tělesné a duševní blaho člověka.

Červená barva k léčení

Červená barva pomáhá při nedostatku energie a nedostatečném vztahu k realitě. Podporuje vytváření červených krevních krvinek, povzbuzuje srdeční činnost, dýchání a vylučování. Rozšiřuje cévy a podporuje prokrvení. Červené světlo obsahuje takzvané „růstové paprsky“, a proto se používá také k léčení ran. (pokud ale rána hnisá, používá se k desinfekci modré světlo).

TIP: Zde můžete objednat Duhové léčení

Energie červené barvy vám účinně pomůže také při zánětech, onemocněních kůže, omrzlinách, nízkém krevním tlaku, chronickém kašli, onemocněních hrtanu, ale také při zánětech močového měchýře a poruchách zažívání, impotenci a frigiditě. Červená vám dodává akceschopnost, sílu, rozhodnost, fyzickou energii, pohlavní vášeň a potenci. Poskytuje vám také odvahu postavit se proti nespravedlnosti a pasivitě. Červené světlo se spojuje s reprodukcí a plodností, pomáhá při menstruačních problémech a sexuálních dysfunkcích, především v případě impotence. Při použití červené barvy stimulujete celý organismus.

Oranžová barva k léčení

Oranžová je barva, která vám vrátí veselost a jasnou mysl, zvyšuje zdravou ctižádost a zprostředkovává sílu. Vibrace této barvy vám pomůže při depresích, nespokojenosti a pesimismu. Je nezbytná pro zdraví a vitalitu, podpoří vaší chuť k jídlu a funkce krevního oběhu. Oranžová povzbudí vaší fyzickou i sexuální vitalitu, dodá vám optimismus, zesílí proudění lymfy a pomáhá ve vašem těle udržet vápník. Významný je také vliv oranžové při křečích, a to i těch, které jsou podmíněné stresem. Oranžová barva pomáhá při slabosti ledvin, zácpě, působí povzbudivě na žlázy a posiluje plicní tkáň. Pokud trpíte ranní únavou je možné ji odstranit krátkým ozařováním oranžovou barvou. Oranžová barva dokáže účinně zvýšit vaše sebehodnocení a sebedůvěru, posílí vaší identitu a tvořivost. Jemně energetizuje, zahřívá bolavé končetiny, dokáže zvýšit váš krevní tlak, přináší úlevu při žlučníkových a ledvinových potížích, při menstruačních a svalových bolestech. Příznivě pomáhá i při alergiích.

Žlutá barva k léčení

Žlutá je barva rozumu, povzbuzuje mentální činnost, napomáhá rychlejšímu myšlení. Hodí se na vyčištění myšlenek a nejasností. Mimoto žlutá zahání zasmušilost a melancholii. Nespokojení, mrzutí lidé mění pod vlivem žlutého světla výraz obličeje. Žlutá stimuluje centrální nervový systém, trávicí funkci, podporuje látkovou výměnu jater (ta jsou často zodpovědná za celulitidu a akné), proto vám také pomáhá řešit kožní onemocnění a problémy s pletí. Žlutá dokáže intenzivně posílit vaše svaly, žaludek a povzbuzuje lymfu. Působí při alergiích na potraviny, plynatosti, diabetes, při nedostatku cukru v krvi, žlučových kamenech, křečích a potížích s dýcháním. Posiluje sílu vůle a schopnost jasné komunikace. Žlutá stimuluje nervový systém, uklidňuje zažívací systém a přináší úlevu při ekzémech a kožních problémech. Podporuje také zdravý metabolismus, snižuje úzkost a choroby způsobené stresem, které bezprostředně ovlivňují zažívací systém. Vyrovnává emoce a posiluje přecitlivělé osoby.

Zelená barva k léčení

Zelená je hlavní léčivou barvou, protože stimuluje růst, hodí se při hojení zlomenin a růst tkání všeho druhu.Vibrace zelené barvy symbolizují rovnováhu a harmonii a jsou důležité pro nervový systém a celkový dobrý stav, neboť zelená posiluje vyčerpané nervy, uklidňuje a dodává novou energii. Podporuje vnitřní klid a uvolnění, její účinek je relaxační a uklidňující. Je také známo, že zeleň listová (chlorofyl) může dodávat člověku až do stáří svěží pleť a mladistvou sílu tím, že brání ukládání degenerativních látek. Listová zeleň je pokládána za účinný omlazovací prostředek! Zelená se dobře osvědčovala při nervových potížích, pakostnici, bronchitickém kataru a černém kašli. Mimoto působí pozitivně na tvorbu kostí, posiluje kůži a účinkuje proti akné. Zelená zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém krevním tlaku, projevech vyčerpání a malátnosti. Užívá se také při vředech, cystách a očních onemocněních. Rovněž poruchy spánku se nechají zelenou barvou příznivě ovlivnit.

barvy a léčení

 

[hana-code-insert name=’google text‘ /]

Modrá barva k léčení

je barva pravdy, jasnosti a harmonie, pomáhá mírnit mysl. Modrá barva se hodí na chlazení, uklidnění, obnovu a ochranu. Modrá barva pomáhá horečnatým stavům, pomůže zastavit krvácení a nervovému podráždění. Je velmi dobrá u popálenin. Příliš mnoho modré Vás může udělat chladným, deprimovaným a zarmouceným. Modrá barva je barva klidu a nekonečna. Vibrace této barvy mají uklidňující, harmonizující účinek. Snižuje tepovou frekvenci, pomáhá přetíženým krevním cévám, aby se normalizovaly, a působí antiinfekčně, tiší bolest, uklidňuje a chladí. Všechny „horké“ nemoci vyžadují modré světlo. Modrá působí při hnisavých procesech, bolestech a překrvení, při krvácení a nespavosti. Modř působí na varlata a vaječníky a použití je vhodné také při impotenci a frigiditě. Kromě toho je to barva přechodu. Modrým světlem se ošetřují také nadměrná funkce štítné žlázy, bolesti krku, horečka, zvýšený krevní tlak, hyperaktivita, záněty, popáleniny, kožní infekce, ekzémy, puchýře (žaludeční vředy), gastritida, koliky, bolesti zad, hemeroidy, oční infekce a záněty v čelisti. Ovlivňuje příznivě nadledviny a působí pozitivně na zužování cév.

Bílá barva k léčení

Bílá je syntézou všech barev duhy. Spojuje se s vyššími energiemi, vzrůstajícím duchovním uvědoměním, podporuje meditaci a vytváří světelné kanály pro kontakt s duchovními průvodci, anděly, Bohem a vyšším vědomím. Bílá podporuje nárůst toku životní síly hlavně z vesmírných zdrojů a tak pomáhá v případech, kdy je potřeba znovu začínat a získat inspiraci nebo příval sil.

Fialová barva k léčení

je známá jako barva ducha, působí na nevědomí, dodává duchovní sílu a poznání, posiluje každou meditaci a je považována za barvu inspirace. Má nejvyšší a nejemnější vibrace z barevného spektra. Deprese, migrénu, vypadávání vlasů je možné ošetřovat fialovou barvou. Kromě toho působí tato barva dobře na slezinu a s její pomocí se mohou vyrovnávat úzkostlivé stavy a harmonizovat stavy velké podrážděnosti. Fialová představuje nevědomou moudrost a používá se při všech záležitostech psychické i duchovní povahy a při věštění. Poskytuje spojení s vyššími dimenzemi a pomáhá při meditaci práci s minulými životy. Poskytuje také duchovní ochranu. Fialová je obzvláště účinná při léčení ducha a toho, co leží v minulosti. Jako univerzální léčitel ulevuje při alergiích, astmatu, poruchách spánku, při problémech s očima, ušima, nosem a kůží, při migrénách, je přírodním sedativem. Zklidňuje neurózy a pomáhá při porodech.

Růžová barva k léčení

Růžová podporuje jemnost a laskavost v rodinných i přátelských vztazích. Pomáhá také při jednání s dětmi a k upevnění nového milostného vztahu a nastolení důvěry po zradě nebo nezdaru. Růžová je nejúčinnější při léčení dávných zranění, pro klidný spánek a smiřování po hádkách. Přináší také proud lásky a soucitu. Prospívá především dospívajícím dívkám, těhotným ženám a také ženám v menopauze.

Hnědá barva k léčení

Hnědá poskytuje fyzickou i psychickou ochranu a pomáhá ve všech praktických záležitostech včetně materiálních zdrojů, domova, vlastnictví a jistoty. Pomáhá při osvojování si nových dovedností, především v druhé polovině života. Hnědá vstřebává bolest, zvyšuje fyzickou energii a základní síly, ulevuje při potížích s nohama, rukama, páteří a tlustého střeva, při bolestech v zádech. Hodí se zejména pro léčení zvířat a země.

Šedivá barva k léčení

Tato barva kouřícího ohně je velmi účinná při obraně proti fyzickým, mentálním nebo duchovním útokům. Především se používá při neutralizaci nebo odstranění negativních energií či pocitů. Je to odstín kompromisu a přizpůsobivosti. Šedá léčí imunitní systém, uklidňuje stres a tiší strach, přináší mírumilovné sny a pomáhá podvědomé mysli zpracovat konflikty.

Černá barva k léčení

Černá léčí nohy a kosti. Pomáhá také odložit staré stresy a úzkosti a léčí traumata. Podporuje odpočinek, léčí nespavost a napomáhá projít ztrátami. V léčení se používá poměrně zřídka a po použití vždy následuje infuze světla, neboť při neopatrném používání může vynést na povrch deprese. Velmi regenerativní je vydechování temnoty a nadechování světla či barev.

Zlatá barva k léčení

Je to nejsilnější barva pro pomoc při léčení všech nemocí. Je tak silná, že mnoho lidí není schopno toto snést. A tak lidé, aby se cítili dobře a v kondici, musí opakovat léčení zlatou barvou po nějaké době. Zlatá pomáhá především při překonávání závislostí, obsesích a nutkavém chování, ulevuje při depresích. Je to nejmocnější léčivá barva ze všech, která se spojuje s dlouhým životem a nesmrtelností a poskytuje příliv léčivé energie při všech chronických a oslabujících chorobách.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj: svetesoteriky.webnode.cz

Komentáře

komentáře

Mohlo by se Vám také líbit

Leave A Reply

Your email address will not be published.