Tarotové karty

0

Snad každého někdy napadne, že by chtěl znát běh věcí příštích, aby se mohl v dané chvíli rozhodnout, jakým směrem se má dále v životě ubírat. Toto rozhodování mu mohou usnadnit tarotové karty, které jsou často právě k vykládání budoucnosti využívány.

Existuje celá řada výkladů tarotových karet, přičemž na radu se je možné karet zeptat v podstatě na všechny oblasti lidského života. Tarot představuje sada 78 karet, jež jsou rozčleněny na 22 Velkých arkán a 56 Malých arkán, přičemž z nich je 16 karet takzvaně Dvorních.

tarotove karty

Andělské karty jsou pozitivní a krásné

Nechcete se dozvědět něco nepříjemného, a proto se koupi tarotových karet bráníte? V tom případě jsou pro vás ideální andělské karty, protože všechna slova na nich jsou pozitivní a krásná, což nic nemění na tom, že si karty nadále ponechávají své magické účinky.

Andělské tarotové karty jsou synonymem pro tarot, jenž je bohatý na symboliku a zobrazení. Nechybí tu andělé, mořské panny ani jednorožci. Nelze pochybovat o tom, že andělské tarotové karty se mohou stát cennou inspirací na životní cestě každého člověka.

Historie tarotu sahá až do starověkého Egypta

Tarot lze hodnotit jako jeden z hlavních pilířů západního hermetismu. Tyto věštecké karty představují řadou staletí prověřené symboly hledání smyslu života, rozličných cest, jak ho dosáhnout i hranic vlastních možností.

Jejich historie údajně sahá až do starověkého Egypta. Tarotové karty lze chápat jako zrcadlo duše člověka, v němž se odráží skryté obsahy jeho skrytého vědomí. Tyto inspirační karty tak mohou přispět k nalezení nových variant a cest, jež by člověka jinak vůbec nenapadly.

andělské karty

Tarotové karty a ezoterika patří k sobě

Tarotové karty dnes představují jeden ze symbolů, k nimž se upíná ezoterika. Velké arkány představují karty, jež mají osudovou povahu. Co to znamená, když je vám taková karta vyložena? Určitou věc již prostě nezměníte a musíte ji respektovat. Malá arkána tvoří 4 x 14 karet, když každá odpovídá jednomu živlu – ohni, vodě, vzduchu či zemi.

Pro zájemce o budoucí dění jsou tyto karty nesporně zajímavé, protože předpovídají každodenní dění. Hole zastupují ohnivý živel a symbolizují energii, schopnost vhledu, vnímání a intuici. Meče v úloze vzdušného živlu zosobňují přesvědčení, způsob myšlení a ideje.

Poháry jako zástupci vodního živlu představují emoce, prožity a pocity. Konečně disky jako zemský živel jsou výrazem pro vnější realitu i schopnost zhmotnit své představy ve vnějším světě.

Krize tarotových karet v časech čarodějnických procesů

Tyto inspirační karty, jejichž autorem snad mohl být starověký Egypťan Hermes Trismegist, mají za sebou velmi pohnutou historii, přičemž se musely vypořádat i s řadou překážek. Nepřálo jim rozhodně 16–17. století, kdy v souvislosti s vrcholícími čarodějnickými procesy zájem o ně značně poklesl, aby se v průběhu 18. století vrátily na dějinnou scénu s o to větší pompou, když francouzský okultista Lévi poukázal na spojitost Velkých arkán a hebrejské abecedy. Právě tento muž měl být i iniciátorem výše zmíněného přiřazení živlů k různým barvám.

hermes

Prostřednictvím tarotových karet lze změnit život k lepšímu

Říká se, že skutečného přítele si nekoupíte. Tarotové karty jsou bezesporu výjimkou z tohoto tvrzení, když mohou svému majiteli i jeho blízkým poskytnout celou řadu užitečných rad a pomoci pochopit dění kolem sebe. Každý se může výkladu tarotových karet naučit, a to mu dovolí vidět svoji současnou skutečnost takovou, jaká opravdu je.

Jestliže pak ke svému stavu zaujme správný postoj, věci se mohou rychle začít měnit k lepšímu. Navíc bude na překážky, které se mu v budoucnu připletou do cesty, lépe překvapen.

Velký výběr tarotových karet i dalších typů věšteckých karet najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz nebo na prodejně ezoteriky v Olomouci.

Komentáře

komentáře

Mohlo by se Vám také líbit

Leave A Reply

Your email address will not be published.